بورسیه ها

Home

نهاد های دیگر

  بنیاد الکساندر فون هومبولت (Alexander von Humboldt Stiftung)

بنیاد الکساندر فون هومبولت روابط و همکاری های علمی بین محققان و پژوهشگران برجسته دیگر کشورها با محققان آلمانی را حمایت می کند. این بنیاد با ارائه ی بورس های تحصیلی تحقیقاتی به تمامی دارندگان مدرک دکتری تخصصی و محققان برجسته این فرصت را می دهد تا دوره های کوتاه مدت و بلند مدت پست دکتری را در یکی از دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی آلمان را سپری کنند. بنیاد الکساندر فون هومبولت نیز با ارائه برنامه های مختلف و برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی بین المللی سعی در بین المللی کردن حوزهی علم وتحقیقات را دارد.

برای اطلاعات بیشتر برای بورسیه های فوق دکتری و دیگر برنامه های این بنیاد به سایت آن مراجعه کنید و با این بنیاد از طریق ایمیل وارد ارتباط شوید.

http://www.humboldt-foundation.de/web/about-us.html

 


جامعه ی تحقیقاتی آلمان (DFG)

این نهاد یکی از برجسته ترین سازمان های حمایت کننده ی علم و فن آوری در آلمان است. با ارائه حمایت های مختلف در قالب بورس های تحقیقاتی و حمایت پروژه های مختلف علمی اجامعه ی تحقیقاتی آلمان (DFG) نقش مهمی را در روند رشد علم و فن آوری ایفا می کند. دانشگا های آلمان برای پوشش و حمایت مالی پروژه های خود  از خدمات این جامعه استفاده می کند. پروژه های مختلف می توانند با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی و محققان سایر کشور ها نیز صورت پذیرند. ازین طریق دانشمندان سایر کشورها نیز فرصت مشارکت در این برنامه ها را پیدا می کنند.

برا آشنایی بیشتر با جامعه  ی تحقیقاتی آلمان (DFG) به وب سایت این نهاد مراجعه کنید

www.dfg.de

 


جامعه ی ماکس پلانک (Max-Planck-Gesellschaft)

یکی از موفق ترین سازمان های علمی در جهان جامعه ی ماکس پلانک است. در میان دانشمندان این سازمان از زمان تاسس  17 دارنده ی جایزه نوبل دیده می شود. مراکز ماکس پلانک (Max-Planck-Institute) در سرتاسر آلمان تحقیقا گسترده ای در زمینه های مختلف علمی و تحقیقات بنیادین انجام می دهند. جامعه ی ماکس پلانک مجموعه ی 82 مؤسسه ی تحقیقاتی در دانشگا های آلمان را تشکیل می دهد. این مجموعه به تحقیقات بنیادین در حوزه های علوم تجربی و زیستی، علوم انسانی و اجتماعی می پردازند. مراکز ماکس پلانک سالانه بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان و محققان خارجی ارائه می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این جامعه مراجعه کنید:

http://www.mpg.de/en


جامعه ی هلم هولتز (Helmholtz-Gemeinschaft)

این جامعه با بیش از 25 مرکز علمی تحقیقاتی و مؤسسه دانشگاهی بزرگترین سازمان علمی آلمان را تشکیل می دهد. از جمله فعالیت های این مراکز علمی تحقیقات در خصوص موضوعات بسیار کاربردی در حوزه صنعت، سلامت، اقتصاد، انرژی، فضا، محیط زیست و غیره  است. ارتباط تحقیقات و پژوهش با صنعت، فن آوری و نو آوری از جمله اهداف 18 مرکز علمی هلم هولتز هستند. سالانه مراکز مختلف هلم هولتز یا همکاری دانشگاه های مختلف بورسیه های تحقیقاتی برای محققین ارائه می دهد. یکی از اهداف ارائه این بورسیه ها بین المللی ساختن علم و تحقیقات و روابط علمی با محققان و مؤسسات تحقیقاتی سایر کشور ها می باشد.

اطلاعات بیشتر در خصوص  مراکز علمی هلم هولتز (Helmholtz-Zentren) و برنامه های آنها را در وب سایت جامعه ی هلم هولتز ببینید:

http://www.helmholtz.de/

 


جامعه ی لابنیتز (Leibniz-Gemeinschaft)

جامعه ی لابنیتز بیش از 89 مرکز علمی پژوهشی مستقل را به یکدیگر پیوند می زند. موضوعات پژوهش و تحقیق در این مراکز بسیار متفاوتند، از علوم مهندسی و فنی، حوزه های علوم طبیعی گرفته تا موضوعات اقتصادی، صنعت فضا و هم چنین موضوعات اجتماعی. مراکز علمی تحقیقاتی لابنیتز (Leibniz-Institute) فعالیت های پژوهشی خود را در اختیار رونق صنعت، تکنولوژی و فن آوری و پیشرفت قرار می دهند.

فعالیت های مراکز لابنیتز در سطح بین الملل نیز قابل توجه است، از اعطای بورس های تحصیلی گرفته تا ایجاد ارتباط با مراکز علمی سایر کشورها. این جامعه با همکاری مرکز تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) هر سال بورس های تحقیقاتی برای پست دکترا را ارائه می دهد. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید وب سایت زیر را مشاهده کنید:

www.daad.de/leibniz

اطلاعت بیشتر در خصوص این مراکز و فعالیت های آنها را در وب سایت زیر ببینید:

http://www.leibniz-gemeinschaft.de/en/home/

 


سازمان فراون هوفر (Frauenhofer) 

سازمان فراون هوفر (Frauenhofer) بزرگترین سازمان تحقیقاتی در زمینه تحقیقات کاربردی در اروپا محسوب می شود. زمینه های تحقیقاتی این سازمان منطبق به نیاز های انسان هاست، حوزه هایی همچون سلامت، ارتباطات، انرژی و محیط زیست. 67 مرکز تحقیقاتی در سراسر آلمان عضو این جامعه هستند و از حمایت های این سازمان برخوردارند. این سازمان همچنین نمایندگی هایی در سایر کشورها دارد که وظیفه ارتباطات بین الملل این نهاد با سایر مراکز علمی در جهان را عهده دار هستند. مراکز تحقیقاتی مختلف فراوون هوفر در آلمان  برای تقویت روابط بین الملل و استفاده از دانش سایر محققین سالانه فرصت های بورس را برای دانشجویان و محققان خارجی قرار می دهند.

برای آشنایی بیشتر با این سازمان به وب سایت آن مراجعه کنید:

http://www.fraunhofer.de/en.html