بورسیه ها

Home

بورسیه های تحصیلی و تحقیقاتی دآآد DAAD

توجه: در صورت عدم موفقیت در دانلود مطالب لطفا از طریق وب سایت زیر وارد پرتال اطلاع رسانی دفتر دآآد در تهران شده و مطالب را دانلود کنید

www.ic.daad.de/teheran/ir


DAAD Logo IC Teheran

برنامه بورس تحصیلی برای دانشجویان دکتری تخصصی در دانشگاه های ایران

دانشجویان دکتری علاقه مند به گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در یکی از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی آلمان می توانند برای برنامه ی بورس جدید مشترک میان مؤسسه دآآد و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران درخواست حمایت مالی ارائه دهند. دوره ی اول درخواست تا پایان آگوست 2016 می باشد. درخواست آن لاین در وب سایت دآآد از نیمه ماه ژولای امکان پذیر خواهد بود.

اطلاعات بیشتر در روزهای آینده اعلام می گردد.

برنامه ی بورس جدید

پرتال دآآد برای درخواست آن لاین

توجه:

دفتر دآآد برای دانشجویان دکترا در دانشگاه های ایران درخواست کننده بورسیه مشترک میان وزارت محترم علوم و مؤسسه دآآد سمینار یک ساعته روز پنج شنبه 25 آگوست ساعت 10:00 صبح در محل دفتر دآآد برای آشنایی با نحوه درخواست آن لاین برگزار می کنند. تنها کسانی که از دانشگاه های آلمان دعوت نامه برای فرصت مطالعاتی دریافت کرده اند و روند درخواست از دانشگاه خود در ایران برای سازمان امور دانشجویان را طی کرده و یا در حال انجام آن هستند می توانند در این سمینار شرکت کنند. آخرین مهلت درخواست برای دور اول برنامه بورسیه مشترک 31 آگوست می باشد.

نکته مهم: آخرین مهلت تحویل یک نسخه پرینت درخواست آن لاین روز پنجشنبه 1 سپتامبر در محل دفتر دآآد در تهران می باشد.


 Logo IC Teheran

برنامه بورس تور علمی برای دوره پسادکترا در رشته بیولوژی مولکولی

Postdoctoral Researchers Networking Tour 2016

مؤسسه دآآد با برگزاری این تو علمی که در آن محققان جوان پسادکترا از کشورهای مختلف قرار دارند درنظر دارد پژوهشگران و اساتید جوان را با سیستم آموزشی و پژوهشی آلمان آشنا شوند و در خصوص روابط بیشتر آکادمیک با دانشگاه ها، مراکز علمی و صنعتی و پژوهشگاه های مختلف آلمان تبادل افکار داشته باشند. موضوع این دوره تور رشته بیولوژی مولکولی (پزشکی، بیو شیمی وغیره) خواهد بود. آخرین مهلت درخواست شرکت در این برنامه 15 ژولای خواهد بود.

اطلاعات بیشتر
 


بورسیه های تحصیلی برای دوره دکترا و دانشجویان دکترا

امسال نیز همچون سال‌های گذشته فارغ‌التحصيلان جوان كارشناسی ارشد که قصد تحصیل در مقطع دکترا در آلمان را دارند، دانشجویان دکتری و پژوهشگران جوان که قصد گذراندن یک دوره فرصت مطالعاتی ( فرصت مطالعاتی 3 ماهه، 6 ماهه و یا دوره تحقیقاتی در قالب مدل Sandwich ) در آلمان را دارند، می‌توانند برای بورس تحصیلی DAAD   درخواست داده تا در صورت موفقیت از حمایت های مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان بهره مند شوند .   از جمله مدارک لازم برای درخواست این بورس تأییده ی یک استاد راهنما از دانشگاه های آلمان می باشد

آخرین مهلت درخواست آنلاین: 31 آگوست 2016

بازه ی زمانی تحویل یک نسخه پرینت درخوایت آنلاین به دفتر دآآد در تهران: 4 الی 8 سپتامبر 2016

لطفا اطلاعات بیشتر در این خصوص را در لینک های زیر ببینید:

لیست برنامه های بورس

نحوه در خواست بورس

مدارک لازم برای درخواست بورس دوره دکترا در آلمان و فرصت های مطالعاتی برای دانشجویان دکترا در ایران

سؤالات متداول و نکات مهم (لطفا حتما مطالعه کنید)

برنامه زمانی این برنامه:

آخرین مهلت درخواست آن لاین: 31 آگوست 2016

بررسی اولیه و انتخاب اولیه برای مرحله نهایی: 15 سپتامبر 2016

برگزاری کمیته ی علمی ارزیابی درخواست ها: هفته اول اکتبر 2016

نکته مهم:

همه ی کسانی که در زمان درخواست بورس و برگزاری کمیته ی علمی ارزیابی در تهران، در آلمان بسر می برند و برای مصاحبه نهایی در هفته اول اکتبر دعوت می شوند می بایست برای مصاحبه ی حضوری در کمیسیون گزینش در هفته اول اکتبر به ایران سفر کرده تا مصاحبه را در محل دفتر دآآد انجام دهند. اعلام نتایج اولیه و دعوت از پذیرفته شدگان برای حضور در مصاحبه حضوری در هفته اول اکتبر، در نیمه سپتامبر صورت می گیرد.

نکته مهم: آخرین مهلت تحویل یک نسخه پرینت درخواست آن لاین روز پنجشنبه 1 سپتامبر در محل دفتر دآآد در تهران می باشد.


Logo IC Teheran
آمادگی برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان

در فایل های زیر اطلاعات لازم در خصوص نحوه ی فراهم آوردن شرایط برای گذراندن دوره دکترا در آلمان (پیدا کردن استاد راهنما و همجنین دوره تحصیلی) و آمادگی برای درخواست بورس دآآد را مشاهده می کنید. لطفا دقت داشته باشید برای درخواست بورس تحصیلی دآآد برای دوره دکترا داشتن تاییدیه از استاد راهنمای آلمانی و یا داشتن پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه و مؤسسات تحقیقاتی آلمان الزامی است. توجه داشته باشیم تمامی مراحل پیداکردن مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی و همچنین استاد مورد نظر و مکاتبه با دانشگاه و استاد همه بر عهده خود متقاضی است.

چگونه استاد راهنما پیدا کنم؟ چگونه دوره های دکترا را بیابم؟

دوره دکترا در آلمان به همراه لینک های مفید برای جستجوی دانشگاه ها و مراکز علمی و اساتید راهنما


DAAD Logo IC Teheran

بورسیه های تحقیقاتی 1 الی 3 ماهه در تابستان 2017 برای محققان و اساتید دانشگاه  

آخرین مهلت درخواست آنلاین: 31 آگوست 2016

امسال نیز همچون سال‌های گذشته فارغ‌التحصيلان محققان و اساتید محترم دانشگاه که دارای مدرک دکترا هستند می توانند برای درخواست بورس تحقیقاتی برای گذراندن   یک دوره پژوهشی 1 الی 3 ماهه در سال 2017 (شروع دوره در بازه زمانی از ماه مای 2017 تا پایان سال 2017) درخواست خود را به صورت آنلاین تا پایان وقت اداری 31 آگوست 2016 ارائه نمایند. از جمله مدارک لازم برای درخواست این بورس تأییده ی یک پروفسور آلمانی برای دعوت از متقاضی از دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی آلمان و همچنین ارائه یک پروپوزال و برنامه ی زمانبندی   می باشد.

 نحوه درخواست بورس به صورت آنلاین

 مدارک لازم برای درخواست بورس  

لیست برنامه های بورس برای اساتید


Logo IC Teheran

بورس تحصیلی دآآد PPGG

دانشجویان و استعداد های علاقه مند به فعالیت در حوزه های سیاست ، حقوق ،   اقتصاد و   اجرایی می بایست از طریق این برنامه بورس آموزش های تخصص های آکادمیک لازم در این حوزه ها را در قالب تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کسب کنند. این بورس برای دوره کارشناسی ارشد ( برای فارغ التحصیلان کارشناسی در حوزه های مرتبط ) در 8 رشته و دانشگاه مختلف   در نظر گرفته شده است. برای درخواست بورس مستقیما با خود دانشگاه مقصد وارد مکاتبه شوید.

لطفا برای اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک و نحوه ارسال درخواست بورس به وب سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه کنید و با دانشگاه ارتباط برقرار کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص این بورس


Logo IC Teheran

بورس تحصیلی برای علاقه‌مندان به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با اولویت کشورهای در حال توسعه

مرکز تبادلات آکادمیک آلمان امسال نیز برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف مطالعات توسعه ای در آلمان، بورسیه ای را در نظر گرفته است. درخواست برای دوره تحصیلی 2017/2018 می باشد.

این بورس برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی (لیسانس) بوده و برای دوره کارشناسی ارشد حداکثر برای مدت 2 سال ارائه می گردد.

درخواست کنندگان این بورس باید دارای  تجارب کاری باشند. گواهی سابقه کار می بایست در هنگام درخواست ارائه گردد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست بورس با دانشگاه مقصر وارد ارتباط شوید.

اطلاعات بیشتر در خصوص این بورس تحصیلی

لیست رشته و دانشگاه های موجود در این بورس

بروشور این برنامه بورس